Avrupa Eğitim Grubu, eğitimci Dr. Talip Emiroğlu başkanlığında 1987 yılından beri dershane, özel okul  ve yükseköğretim alanlarında Türk özel eğitimine hizmetler vermektedir.

İstanbul Final Dershanesi, Avrupa Koleji, BJK Koleji, Avrupa Kent Koleji, Avrupa Meslek Yüksekokulu, Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi grubun eğitim kurumları arasında yer almıştır. 2020’de de  bu zincire Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi eklenmiştir.

Avrupa Eğitim Vakfı vasıtasıyla grubumuz, iki bin beş yüzden fazla öğrenciye burs imkânı sağlamıştır. Üçü İstanbul’da, biri Giresun’da olmak üzere,  sorumluluk adına  4 okul yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığımıza teslim etmiştir. Yine Vakfımız aracılığıyla ulusal ve uluslararası olarak pek çok eğitime, içerikli projelere destek verilmiş ve konferans, seminer etkinlikleri düzenlenmiştir.

Eğitim işletmeciliğine 1987 yılında kurulan İstanbul Final Dershanesi ortaklığıyla başlayan Talip Emiroğlu; 1995’te Avrupa Kolejini,  1996’da BJK Kolejini, 2004’te Avrupa Kent Kolejini ve şubelerini kurdu. Emiroğlu Başkanlığında Avrupa Eğitim Vakfı 2009’da İstanbul Avrupa Meslek Yüksekokulunu kurarak yükseköğretimde hizmet vermeye başladı.

2015 yılında kurulan Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi de bu hizmeti uluslararası boyuta taşımıştır.

2009 yılından beri sağlık alanındaki bölümleriyle öğretim veren İstanbul Avrupa Meslek Yüksekokulu, yerli ve yabancı  binlerce öğrenci mezun edip sağlık hizmetlerine kazandırmıştır. Avrupa Meslek Yüksekokulumuz 11 yıl İstanbul’da başarıyla öğretim verdikten sonra  2020 yılında Avrupa Eğitim Vakfı tarafından Kocaeli’de kurulan Sağlık ve Teknoloji Üniversitemiz bünyesine girmiştir.