Biyografi için Tıklayınız.

Kıymetli Öğrenci Adayları,

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, otuz beş yıllık bir eğitim-öğretim tecrübesine sahip Avrupa Eğitim Grubunun 2009 yılında Meslek Yüksekokulu ile İstanbul’da başladığı ve 2016 yılında Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi ile devam ettirdiği yükseköğretim alanındaki faaliyetlerinin son halkasını teşkil etmektedir.

Üniversitemiz sağlık ve mühendislik bilimleri alanlarında ön lisans, lisans ve lisansüstü seviyede eğitim-öğretim hizmeti vermekte; Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakülteleri, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Meslek Yüksekokuluyla öğrencilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktadır. Üniversitemizi tercih ettiğiniz takdirde sizler de, nitelikli akademik kadromuzdan, modern eğitim teknolojilerine sahip sınıf ve laboratuvarlarımızda kaliteli bir eğitim alma imkânına kavuşacaksınız.

Avrupa Meslek Yüksekokulumuz, Türk Yükseköğretiminde önemli bire yere sahiptir. Ön lisans programları konusunda 11 yıllık bir tecrübeye sahip olan Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz istihdama katılımda önemli bir başarı çıtası oluşturmuştur.

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını, Sağlık Bilimleri ve Sağlık Teknolojileri alanındaki meslek gruplarını, ulusal ve uluslararası alanda en önemli meslek grubu haline getirmiştir. Sağlık ve mühendislik temelleri üzerine bina edilen üniversitemizde bu alandaki bölümlerimizi tercih edebilir; kariyerinizi sağlık teknolojileri, tıp mühendisliği, iş sağlığı ve güvenliği gibi lisans ve lisansüstü programlar ile tamamlayabilir, donanımlarınızı artırabilirsiniz. Bir yandan üniversite eğitiminizi sürdürürken diğer yandan da gelişen Türk sanayisinin kalbinde bulunan üniversitemizin oluşturduğu, sanayi iş birliği ve Ar-Ge yatırım program ve platformlarından da yararlanma imkânı bulabilirsiniz.

Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum…

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS 

Rektör