Sevgili Aday Öğrenciler,

Uzun ve yorucu bir maratonu geride bıraktınız. Artık emeklerinizin karşılığını alacağınız ve hayatınızı yön vereceğiniz bir noktadasınız. Hepiniz kendiniz için en doğru tercihi yapmak ve ileride mesleğinizde aranan kişiler olmak istiyorsunuz. Şüphesiz ki bunun sadece iyi bir eğitim almaktan geçmediğini aynı zamanda sosyal, kültürel ve teknolojik alanda da kendinizi geliştirmeniz gerektiğini biliyorsunuz.

Çağımızda üniversite öğrencileri akademik başarı elde etmeleri dışında dünyayı tanıyan ve diğer kültürlere hızlı uyum sağlayabilecek kişiler olmalılar. Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi olarak öğrencilerimize yalnızca iyi bir eğitim sunmakla yetinmiyor aynı zamanda kendilerini farklı alanlarda da geliştirebilecekleri bir üniversite ortamı sunuyoruz. Öğrencilerimiz hem kendilerini keşfedecek, iş hayatını tanıyacak, teorik ve uygulamalı eğitimlerini alacak hem de kültür ve sanat gibi sosyal alanlarda da kendilerini geliştirebileceklerdir.

Uzun yıllar sağlık sektörüne donanımlı sağlık çalışanları yetiştiren üniversitemiz, geleceğin sağlık çalışanlarını da yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Çağımızda, her sektörde olduğu gibi sağlık sektörünün de son teknolojiyle desteklenmesi gerekmektedir. Hatta sağlık sektöründe küçük teknolojik bir gelişme hayati öneme sahip olabilir. Bu sebeple sağlık bölüm ve programlarımızı mühendislik fakültemizle destekleyecek sağlık teknolojisi ve bilimi bir arada öğrencilerimiz sunacağız.

Üniversitemizde, kendimize özgü eğitim sistemimizle, toplumumuza katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.

Sizleri mutlu ve verimli çalışabileceğiniz bir ortam sunan üniversitemize davet ediyoruz.

 

Doç. Dr. Ghassan İSSA

Genel Sekreter