Marmara Kariyer Fuarı (MARMARAKAF), 26-27 Şubat 2024 Tarihlerinde 15 Üniversitenin Paydaşlığında Gerçekleştirilecektir

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından koordine edilen “Yetenek Her Yerde” temasıyla 2019’da başlayan bölgesel kariyer fuarları, Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarıyla genç üniversite öğrencilerini ve mezunlarını bir araya getiren etkinliklerdir. Kariyer merkezimiz, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (TCCBİKO) ve Kocaeli Üniversitesi’nin paydaşı olan kamu ve özel kuruluşlar ile iş birliği yaparak öğrencilere staj / iş fırsatlarına yönlendirme sağlamaktadır.

 Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOUKAGEM) koordinasyonunda yürütülen Marmara Kariyer Fuarı (MARMARAKAF), 26-27 Şubat 2024 tarihlerinde 15 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecektir.

 Marmara Kariyer Fuarı, katılımcı kurumlar ve işletmelere nitelikli insan kaynağı yetiştirme ve temin etme konusunda destek sunmayı amaçlamaktadır. Etkinlik, katılımcılara mesleklerle ilgili detaylı bilgi alma, kariyer planlarını oluşturma, bölgedeki birçok şirketle tanışma, kendi markalarını oluşturma ve girişimcilik konularında düşüncelerini firma kurum ve kuruluşlarla paylaşma fırsatı sunmaktadır. Marmara Kariyer Fuarı’nda işverenler, üniversite öğrencileri ve mezunları ile iletişim kurma, iş/staj olanaklarını değerlendirme, işveren markalarını tanıtma imkanına sahip olacaklardır. Bu fuar gençlerin kariyerlerini şekillendirmelerine ve işverenlerin geleceğin yeteneklerini keşfetmelerine önemli destek sunmayı amaçlamaktadır.

 Marmara Kariyer Fuarı süresince düzenlenecek etkinliklerle gençlerin eğitim, ilgi ve becerilerine uygun kariyer alanlarını belirlemelerine yol gösterici olmak hedeflenmektedir.