Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Üniversitemizin geçmişten gelen güçlü eğitim altyapısını kullanarak teknoloji üniversitesi olma vizyonu  doğrultusunda 2021’in ilk yarısında kurulmuştur. Ülkemizin en yoğun sanayi bölgesinde yer alan fakültemiz, endüstri ile yakın bağlara  sahip öğretim üyeleriyle ihtiyaç odaklı, nitelikli bilimsel ve teknolojik çözümleri fakülte bünyesinde geliştirilebilmektedir. Bu güçlü üniversite-sanayi iş birlikteliğiyle, geliştirilen teknolojilerin doğrudan ekonomik değere dönüşmesinin yanında mezunlarımızın  iş olanaklarına hızlı bir şekilde ulaşması da mümkün olacaktır.

İlk etapta Bilgisayar Mühendisliği gibi en gözde ve geçerli bölümlerden biriyle eğitim hayatına başlanmıştır. Güçlü akademik kadro ve gelişmiş laboratuvar altyapısına sahip olan fakültemizde diğer mühendislik bölümlerinin açılması için çalışmalarımız sürmektedir.

 

Çalışma Alanları

Fakültemizden mezun olacak  öğrencilerimiz; kendi alanlarında iş girişimlerinde bulunabilmenin  yanında, kamu kuruluşlarında veya ulusal/uluslararası ölçekli işletmelerde iş olanaklarına sahip olacaklardır.

Yazılım Geliştirme, Üretim Sistemleri, Web ve Uygulama Platformları, Yapay Zeka ve Veri Analizi, Yazılım Test ve Kalite Değerlendirmesi, Güvenli Yazılım Geliştirme, Dijital Dönüşüm, Bulut Bilişim, Otonom Araçlar, Bilgisayar Oyunu Geliştirme, Siber Güvenlik, Robotik, Eğitim,  Bioinformatik, Finans Bilişimi gibi çok sayıda faaliyet  alanındaki  sektörlerde çalışma imkânı bulabilirler.