Sevgili Öğrencilerimiz,

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi olarak, eğitimdeki ana felsefemiz, temel mühendislik yaklaşım ve yöntemlerini çok iyi öğrenmiş, bunları problemlerin çözümüne yönelik olarak yenilikçi ve yaratıcı biçimde uygulama yeteneği kazanmış; bilimin önderliğinde ve etik değerlere bağlı kalarak, aldığı mühendislik eğitimiyle, özgün ve yenilikçi araştırmalar yapabilen, bilgi üretebilen ve  sorumluluğu yüksek,  aydın gençler yetiştirmektir.

Fakültemizde ilk olarak Bilgisayar Mühendisliği bölümü kurulmuş olup, diğer bölümlerimizle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.  Bilgisayar Mühendisi açığının, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada uzun yıllar artarak devam edeceğini ve bilgisayara dayalı teknolojilerin tıp, finans, bankacılık, savunma sanayi, uzay gibi her alanda kullanılmak durumunda olduğunu biliyoruz. Bu, sizlere olan ihtiyacı ve nitelikli mühendisliğin önemini  daha da ön plana çıkarmaktadır.

Mühendislik yaklaşımlarını kullanarak etkin çözümler üretebilen ve aldığı eğitimle, yeniliklere ayak uydurabilen nitelikli bireyler olarak yetişmeniz için elinden geleni yapan, idealist ve güçlü akademik kadromuz ve alt yapımızla,  siz öğrencilerimizi güncel mühendislik problemlerini çözebilecek, iyi iletişim becerilerine sahip, takım çalışmasına yatkın, toplum yararına yürütülecek  projelerde sorumluluk alabilecek şekilde eğitmek en büyük amacımızdır. Fakültemiz, mezun olduğunuzda, mühendis olarak yapacaklarınızla ve piyasadaki etkinliğinizle, getireceğiniz sesle, yoluna güçlü adımlarla devam edecektir.

Hepinize üniversite hayatınızda başarılar diliyor, nitelikli ve aynı zamanda entelektüel birer mühendis olarak  ülkemize yararlı olmanızı,  geriye baktığınızda, üniversite yıllarınızı hayatınızın en güzel yılları olarak anmanızı ümit ediyorum.

 

Prof. Dr. Nevcihan DURU

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı