Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’ne hoş geldiniz!

 

Mesleki gelişimin yanı sıra akademik kariyer yapmayı planlayanları üst düzey eğitim olanaklarıyla buluşturmak amacıyla kurulan Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü. yenilikçi ve sürdürülebilir vizyonuyla öğrencilerine yepyeni ufuklar açarak, alanında kendilerine değer katmalarını  hedeflemektedir. Öncelikli amacımız, nitelikli akademik kadromuz ve sürekli güncellenen yenilikçi lisansüstü programlarımız ile Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesinin edindiği “Türkiye’nin ve dünyanın iyi araştırma üniversitelerinden birisi olmak” hedefine etkin katkılar yapabilmektir. Bu anlayışla çıktığımız yolculukta, ulusal ve uluslararası her kurum ve kuruluşta görev alabilecek kariyer ve nitelikte uzmanların yetişmesine destek olarak, lisansüstü eğitim almaya gelen herkesin, güçlü kadrosu, yaratıcı programları, uluslararası bağlantıları, seçkin öğrencileri ve esnek eğitim etkinlikleri ile akademik ve profesyonel kariyerlerini geliştirerek gittikçe büyüyen KOSTÜ mezunlar ailesini genişletmek temel hedefimizdir.

Bu misyonla çalışmalarına devam eden enstitümüzde bölgenin ve ülkemizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeni programlar ve özellikle disiplinler arası yüksek lisans ve doktora programları açılması çalışmaları devam etmektedir.

Bizimle aynı vizyonu paylaşan, yenilikçi ve hedefleri olan öğrenci adaylarını Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ailesine katılmaya davet ediyoruz.

 

Saygılarımla….

Prof. Dr. Yurdanur DİKMEN

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü