Günümüzde nüfus artışı, salgın hastalıklar, çevre kirliliği ve sağlıksız beslenmenin getirdiği yaygın sağlık sorunları ile insanların uzun süre sağlıklı yaşama istekleri; sağlık hizmetlerine olan ihtiyacı her geçen gün arttırmaktadır. Kaliteli sağlık hizmetine ulaşmak, toplumların temel gereksinimlerindendir. Ülkemizde artan ihtiyaç nedeni ile sağlık alanındaki yatırımlar artarak devam etmektedir. Sağlık hizmetinin sunumunda alanında bilgili, donanımlı, etik ve ahlaki değerlere sahip sağlıkçılara ihtiyaç vardır.

Sağlık Bilimleri Fakültemizin temel amacı; pozitif bilimin ışığında, akademik, donanımlı ve etik değerlere saygılı, sağlık hizmetleri alanlarında başarılı meslek insanları yetiştirmektir.

Üniversitemizin adına yakışır bir biçimde sağlık ile teknolojinin birleştiği uluslararası standartlara uygun eğitim modeli ile hizmet vermek temel hedefimizdir.

Fakültemizde, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik lisans programları ile bu bölümlere ait yüksek lisans programları bulunmaktadır. Lisansüstü programlarımız ile birlikte mesleğinde yetkin sağlık profesyonelleri yetiştirmenin yanında, bilimsel düşünceye bağlı bilim insanı ve akademisyenler yetiştirmekteyiz.

Değerli  öğrencilerimiz; üniversite yıllarının insan hayatında yeri çok değerlidir. Öncelikle akademik, sosyal ve kültürel yönden iyi bir üniversite hayatı geçirmenizi, güzel anılar biriktirmenizi yürekten istiyorum. Gelecekte sizleri KOSTÜ ailesinin bir üyesi olarak, kariyerinde fark yaratan, ülkemize katma değeri yüksek işlerle katkı sunan bireyler olarak göreceğime  inanıyorum. Bu süreçte alanlarında klinik ve akademik deneyimi olan öğretim üyelerimiz  ile  çözüm odaklı ve başarılı idari kadromuz sizlerin her zaman destekçiniz olacaktır.

Sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

 

Prof. Dr. Rabia TERZİ

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı